7 Cool fakta o závodě Iditarod

Obsah:

Anonim

Fotky od: Bill King / Bigstock

White-out a sub-nula temps nebude odkládat Iditarod Trail Sled Dog Race! Pokud budete sledovat závod z pohodlí vašeho teplého domova, zde je několik skvělých faktů o "Poslední Velké Race".

Iditarod Trail Sled Dog Race, který se také označil za "poslední skvělou rasu", je na rozdíl od jiných. Koná se každoročně první sobotu v březnu v Anchorage na Aljašce a končí v Nome na Aljašce, která je dlouhá více než 1 150 kilometrů! Závod může trvat kdekoli mezi osmi až deseti dny (ačkoli nejdelší tým, který měl každý tým k dokončení závodu, byl téměř 33 dní).

Oh, a zmínil se, že je to všechno o psech?

Nejlepší muškary a jejich psi odvážně trpí Aljaškou hořkou chladnou teplotou, aby získali titul. Ale chceme jít nad rámec základů této úžasné rasy, a tak jsme sestavili sedm skvělých (mrazivých, dokonce!) Skutečností o závodě Iditarod.

1. Červená lucerna je udělována poslednímu týmu, který dokončí závod

Tradice červené lucerny začala v roce 1953 z jiného závodu, který se jmenoval Fur Rendezvous dogsled závod v Anchorage, který byl obecně třídenní. Tato tradice byla předána k závodě Iditarod a dána poslednímu týmu přes cílovou čáru. Červená lucerna se vztahuje na svítilnu, která svítí na začátku závodu, a nezhasne, dokud poslední pes neprojde přes cílovou čáru. Mluvte o tom, že se nikdy nevzdáváte!

Související: Jak podvádět smrt při kopání

2. Pro vítěze jděte do kořisti

Ne, tito mushers nejsou jen pro slávu a slávu - dostanou se docela velkou cenu! První cena loňského roku činila 70 000 USD a nový vůz; Cena za rok 2014 byla něco přes 50 000 dolarů, což je náskok 20 000 dolarů! Vsadím se, že týmy budou držet krok s narůráním ještě větší peněžní hotovosti v tomto roce.

3. Závodní časy jsou dvakrát rychlejší od okamžiku, kdy byly poprvé spuštěny

Když Iditarod poprvé nastoupil v roce 1973, mushers a jejich psi absolvovali průměrně 20 dní k dokončení závodu. Nyní je průměr mezi osm až deseti dny - je to skoro polovina! V loňském roce byla historie vytvořena musherem, který stanovil světový rekord pro dokončení závodu za osm dní, 14 hodin a 19 minut.